Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Москаленко Віталій Федорович

БІОГРАФІЯ

Доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України, заслужений лікар України.
Народився 25 січня 1949 р. у м. Кременчуку Полтавської області.
У 1972 р. закінчив Харківський медичний інститут.
Протягом 1973-1975 рр. служив у лавах Радянської Армії військовим лікарем на Далекому Сході.
Трудову діяльність розпочав лікарем-анестезіологом-реаніматологом клінічної лікарні №27 м. Харкова, працював старшим лікарем та завідувачем інфарктного відділення цього закладу.
Навчався в заочній аспірантурі з внутрішніх хвороб Харківського медичного інституту, по завершенні якої у 1982 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук.
З 1980 р. по 1990 р. працював у партійних органах м. Харкова та області на посадах інструктора, консультанта з питань охорони здоров’я, соціального захисту, медичної освіти і науки.
У 1990 р. призначений проректором з лікувальної роботи Харківського інституту удосконалення лікарів та за сумісництвом доцентом кафедри кардіології та функціональної діагностики цього закладу. У 1994 р. – начальником Головного управління охорони здоров’я та соціальних питань Харківського міськвиконкому.
З 1997 р. – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Харківської міської Ради, начальник Головного управління охорони здоров’я та соціальних питань, а з 1998 р. – заступник міського голови Харківської міської Ради, начальник Головного управління з гуманітарних та соціальних питань.
У 1998 р. – призначений заступником Міністра охорони здоров’я України, у 1999 р. – Першим заступником Міністра охорони здоров’я України.
З січня 2000 р. по листопад 2002 р. – Міністр охорони здоров’я України.
У 2001 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.
З грудня 2002 р. по липень 2003 р. – радник Президента України.
У 2003 р. обраний ректором Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
Є членом-кореспондентом АМН України, академіком Інженерної академії України, академіком Української академії економічної кібернетики, почесним членом Польської академії медицини, дійсним членом Світової академії медицини Альберта Швейцера.
Автор 586 наукових праць, у т.ч. 15 монографій. Під його керівництвом і за безпосередньої участі розроблено Концепцію розвитку охорони здоров’я населення України, яку затверджено у 2000 р. Указом Президента України, Міжгалузеву комплексну програму «Здоров’я нації» та Комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров’я, затверджені постановами Кабінету Міністрів України у 2002 р.
Під керівництвом В.Ф. Москаленка в галузі запроваджено програмно-цільовий підхід у формуванні головних пріоритетів охорони здоров’я в країні. Безпосередньо був автором розробки більше 20 національних, державних, а також галузевих програм з найважливіших напрямів розвитку галузі.
У 2002 р. обирався Віце-президентом Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я та членом Правління Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Неодноразово головував на міжнародних форумах, присвячених питанням боротьби з тютюнопалінням (Польща), зловживанням алкоголем (Швеція). Є головою наглядової ради Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям»; членом Наукової ради з теоретичної та профілактичної медицини при Президії АМН України з 2003 р.; членом редакційної колегії медичної газети України «Ваше здоров’я» з 2000 р.; головним редактором науково-практичного журналу «Охорона здоров’я України» з 2001 р., науково-практичного журналу «Науковий вісник Національного медичного університету імені О.О. Богомольця» з 2004 р. Член редакційних колегій та редакційних рад 16 наукових, науково-практичних та громадських медичних періодичних видань (журналів); заступник голови ради ректорів Київського вузівського центру з 2003 р.; член Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки з 2001 р.
Заступник голови експертної ради з медицини, фармації Державної атестаційної комісії, член атестаційної колегії МОН України. Голова спеціалізованої вченої ради Д 26.003.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню доктора та кандидата медичних наук за фахом «Гігієна», «Соціальна медицина», «Вірусологія», «Мікробіологія» при НМУ імені О.О.Богомольця; член спеціалізованої вченої ради Д 26.613.07 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню доктора та кандидата медичних наук за фахом «Соціальна медицина» при КМАПО імені П.Л. Шупика.
Нагороджений орденом Ярослава Мудрого V ст. (2004), ювілейною медаллю «За мужність і любов до Вітчизни» (Російська Федерація, 1998), 2 ювілейними орденами «Різдво Христове – 2000» І ст. (2000), медаллю ім. академіка М.Д. Стражеска «За заслуги в охороні здоров’я» (2001), знаком «Відмінник освіти України» (2004); знаком «За вагомий внесок у навчання та виховання дітей України» І ст. (2004), орденом «За відродження духовності» (2004), орденом Преподобного Нестора Літописця ІІІ ст. (2004), Великою Золотою медаллю Світової академії медицини Альберта Швейцера (2005).


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»